AI o zajściach pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.
Dokumenty - Zagraniczne
poniedziałek, 25 czerwca 2018 11:00

Fragment raportu "Moc Ulicy - w obronie wolnosci pokojowych zgromadzen w Polsce" Amnesty International na temat zajść pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.:

"Sposób, w jaki użyto chemicznych środków drażniących podczas protestów z dnia 3 października 2016 roku, budzi poważne zastrzeżenia. Na dostępnym zapisie wideo widać, że policjanci rozpylili gaz pieprzowy bezpośrednio na osoby zgromadzone przed biurem PiS. Takie jego zastosowanie stoi w sprzeczności z międzynarodowymi standardami i wytycznymi dotyczącymi użycia siły. Europejski Trybunał Praw Człowieka kilkakrotnie orzekał, że rozpylanie gazu pieprzowego bezpośrednio na uczestników protestów stanowi złamanie zakazu tortur i innych form złego traktowania. „Zastosowanie gazu pieprzowego może wywołać problemy oddechowe, mdłości, wymioty, podrażnienie dróg oddechowych i kanalików łzowych oraz oczu, spazmy, bóle w klatce piersiowej, wysypkę czy alergie. W dużych dawkach może doprowadzić do martwicy tkankowej w układzie oddechowym i przewodzie pokarmowym, obrzęku płuc lub krwotoków wewnętrznych”.

Więcej…
 
OŚWIADCZENIE ALIANSU GRUP ANARCHISTYCZNYCH
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:47

Antykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Więcej…
 
"Znak życia" - poszerzona wrsja broszury o zamachu na Adinolfiego
Dokumenty - Zagraniczne
sobota, 31 maja 2014 18:45
Redakcja portalu grecjawogniu.info przygotowała poszerzoną wersję broszury "Znak Życia", traktującą o dwóch anarchistach , którzy dokonali zamachu na szefa włoskiej firmy nuklearnej Roberto Adinolfiego. Pozycja ta jest ciekawa już choćby ze względu na zawarte w niej informacje o pobycie tych aktywistów w więzieniu, czy procesie jaki im wytoczono. Przekazujemy z tego portalu informacje na temat w/w wydawnictwa, które dostępne jest tutaj:

Zapraszamy do lektury zaktualizowanej wersji „Znaku Życia”. Dotychczasowa wersja liczyła 25 stron, a obecna, znacznie poszerzona, liczy ich 75, i dokumentuje dalsze losy anarchistów, Nicola i Alfredo, którzy dokonali zamachu na Roberto Adinolfiego, szefa włoskiej firmy nuklearnej. Jest to już druga (po „Czasie Bojowych Sumień”) z naszych broszur która tak obszernie przybliża wycinek z historii współczesnych grup insurekcyjnych, działających w ramach międzynarodowej sieci Nieformalnej Federacji Anarchistycznej.

Więcej…
 
Oświadzenie AWU Kijów ws. aktualnej sytuacji na Ukrainie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 14:03

Przedstawiamy oświadczenie anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Zawodowego w sprawie obecnej sytuacji na Ukrainie, opisujące także represje jakie spadają na aktywistów każdego dnia od każdej ze stron konfliktu.


Na terenie Ukrainy trwa konfrontacja między lokalną a rosyjską klasą rządzącą, zwracająca przeciwko sobie ludzi pracy i wywołująca wzajemną wrogość, doprowadzając kraj coraz bliżej wojny domowej. Wydarzenia w Mariupolu są tego świetnym przykładem. Wielu ludzi, kombatantów i cywili, zawodowe wojsko i poborowi, a także ochotnicy, ucierpieli po obu stronach konfliktu w wyniku „operacji antyterrorystycznych”.

To krytyczna sytuacja dla ludzi pracy. Rząd wszystkich przeciwników Majdanu traktuje tak samo: żołnierze nie rozumieją, do kogo strzelają, a ci, którzy zostają trafieni nie rozumieją, za co umierają. Obie strony konfliktu manipulują „piechurami” ze szczególnym cynizmem i dlatego ludzie pracy walczą za idee, które nie mają związku z ich ważnymi interesami klasowymi. Ukraińskie wojsko i inne uzbrojone grupy walczą o bezsensowną ideę narodowego patriotyzmu i „jedność narodu”, podczas gdy separatyści walczą o stworzenie nowego państwa i/lub przyłączenie do Rosji. W każdym przypadku celem jest burżuazyjne państwo narodowe z jego biurokratami, policjantami, sędziami, więzieniami, kapitalistami i nędzarzami.

Więcej…
 
Włochy: Nalot na skłot w Pizie - oświadczenie antyfaszystów z Milanu
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 07:04
We wczesnych godzinach 7 maja 2014, niektóre mieszkania i pomieszczenia będące częścią skłotu Garage Anarchico zostały ponownie najechane przez jednostki specjalne włoskiej policji DIGOS. Skonfiskowano wiele przedmiotów i materiałów, w tym komputery, telefony komórkowe, dokumenty, farby, żarówki. Niektórych towarzyszy oskarżono o spowodowanie „rażących uszkodzeń mienia” podczas demonstracji anty-atomowej, która odbyła się 3 maja w Pizie.

Demontaż CISAM, eksperymentalnego reaktora jądrowego, rozpoczęto w październiku 2013 roku, co skutkowało wylaniem do kanału Navicelli (wpadającego do Morza Tyrreńskiego) skażonej wody. Jej spuszczanie potrwa jeszcze kilka miesięcy, choć miało zakończyć się z końcem maja 2014 roku.

Więcej…
 
Autonomicnzy Związek Zawodowy Kijów: Oświadczenie w sprawie masakry w Odessie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 06 maja 2014 00:00

Przedstawiamy oświadczenie AWU Kijów o masakrze w Odessie, nakreślające społeczne i polityczne tło aktualnej sytuacji na Ukrainie i ukazujące rolą policji w tych wydarzeniach.


Ponad 40 osób zostało zabitych i blisko 200 zostało rannych w tragicznych starciach skrajnie prawicowych bojówkarzy w Odessie 2 maja: piłkarscy chuligani i samoobrona Euromajdanu z jednej strony; staliniści, prorosyjscy separatyści i lokalne siły policji z drugiej.

Zaczęło się od agresywnego tłumu, złożonego z osób z „wstążkami św. Jerzego” [w Rosji są to symbole Dnia Zwycięstwa, czyli 9 maja 1945 r. - przyp. 161 Crew] i czerwonymi opaskami (podobne opaski zostały również dostrzeżone u niektórych policjantów), który dzierżąc kije i broń palną zbliżył się do marszu „Dla zjednoczonej Ukrainy”, składającego się z prawicowych chuliganów oraz dużego tłumu cywilów. Jak tylko rozpoczęła się walka pomiędzy stronami, policja zaczęła osłaniać napastników i współpracowała z nimi. Cztery osoby zginęły. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach protestujący Antymajdan wielokrotnie maszerował przez centrum Odessy i nigdy nie spotkał żadnego fizycznego przeciwdziałania ze strony przeciwników politycznych czy policji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4