Oświadczenia
OŚWIADCZENIE ALIANSU GRUP ANARCHISTYCZNYCH
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:47

Antykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Więcej…
 
Oświadzenie AWU Kijów ws. aktualnej sytuacji na Ukrainie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 14:03

Przedstawiamy oświadczenie anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Zawodowego w sprawie obecnej sytuacji na Ukrainie, opisujące także represje jakie spadają na aktywistów każdego dnia od każdej ze stron konfliktu.


Na terenie Ukrainy trwa konfrontacja między lokalną a rosyjską klasą rządzącą, zwracająca przeciwko sobie ludzi pracy i wywołująca wzajemną wrogość, doprowadzając kraj coraz bliżej wojny domowej. Wydarzenia w Mariupolu są tego świetnym przykładem. Wielu ludzi, kombatantów i cywili, zawodowe wojsko i poborowi, a także ochotnicy, ucierpieli po obu stronach konfliktu w wyniku „operacji antyterrorystycznych”.

To krytyczna sytuacja dla ludzi pracy. Rząd wszystkich przeciwników Majdanu traktuje tak samo: żołnierze nie rozumieją, do kogo strzelają, a ci, którzy zostają trafieni nie rozumieją, za co umierają. Obie strony konfliktu manipulują „piechurami” ze szczególnym cynizmem i dlatego ludzie pracy walczą za idee, które nie mają związku z ich ważnymi interesami klasowymi. Ukraińskie wojsko i inne uzbrojone grupy walczą o bezsensowną ideę narodowego patriotyzmu i „jedność narodu”, podczas gdy separatyści walczą o stworzenie nowego państwa i/lub przyłączenie do Rosji. W każdym przypadku celem jest burżuazyjne państwo narodowe z jego biurokratami, policjantami, sędziami, więzieniami, kapitalistami i nędzarzami.

Więcej…
 
Włochy: Nalot na skłot w Pizie - oświadczenie antyfaszystów z Milanu
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 07:04
We wczesnych godzinach 7 maja 2014, niektóre mieszkania i pomieszczenia będące częścią skłotu Garage Anarchico zostały ponownie najechane przez jednostki specjalne włoskiej policji DIGOS. Skonfiskowano wiele przedmiotów i materiałów, w tym komputery, telefony komórkowe, dokumenty, farby, żarówki. Niektórych towarzyszy oskarżono o spowodowanie „rażących uszkodzeń mienia” podczas demonstracji anty-atomowej, która odbyła się 3 maja w Pizie.

Demontaż CISAM, eksperymentalnego reaktora jądrowego, rozpoczęto w październiku 2013 roku, co skutkowało wylaniem do kanału Navicelli (wpadającego do Morza Tyrreńskiego) skażonej wody. Jej spuszczanie potrwa jeszcze kilka miesięcy, choć miało zakończyć się z końcem maja 2014 roku.

Więcej…
 
Autonomicnzy Związek Zawodowy Kijów: Oświadczenie w sprawie masakry w Odessie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 06 maja 2014 00:00

Przedstawiamy oświadczenie AWU Kijów o masakrze w Odessie, nakreślające społeczne i polityczne tło aktualnej sytuacji na Ukrainie i ukazujące rolą policji w tych wydarzeniach.


Ponad 40 osób zostało zabitych i blisko 200 zostało rannych w tragicznych starciach skrajnie prawicowych bojówkarzy w Odessie 2 maja: piłkarscy chuligani i samoobrona Euromajdanu z jednej strony; staliniści, prorosyjscy separatyści i lokalne siły policji z drugiej.

Zaczęło się od agresywnego tłumu, złożonego z osób z „wstążkami św. Jerzego” [w Rosji są to symbole Dnia Zwycięstwa, czyli 9 maja 1945 r. - przyp. 161 Crew] i czerwonymi opaskami (podobne opaski zostały również dostrzeżone u niektórych policjantów), który dzierżąc kije i broń palną zbliżył się do marszu „Dla zjednoczonej Ukrainy”, składającego się z prawicowych chuliganów oraz dużego tłumu cywilów. Jak tylko rozpoczęła się walka pomiędzy stronami, policja zaczęła osłaniać napastników i współpracowała z nimi. Cztery osoby zginęły. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach protestujący Antymajdan wielokrotnie maszerował przez centrum Odessy i nigdy nie spotkał żadnego fizycznego przeciwdziałania ze strony przeciwników politycznych czy policji.

Więcej…
 
Grecja: Komunikat Komórek Ognia w sprawie nowego reżimu więziennego
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 03 maja 2014 13:36

„Strach najpierw zagnieżdża się w naszych duszach, a dopiero potem wznosi wokół więzienne mury”

Prowokacja… Ucieczka Christodoulosa Ksirosa z więzienia i jego powrót do walki zbrojnej

Wiele kłamstw… Telewizyjny monolog, opisujący rzeczy dziejące się w więzieniach tak, jak przedstawia się je w filmach.

„Terroryści dowodzący z więzienia…”

„Członkowie KKO mają w swoich rękach strażników więziennych”

„Terroryści obchodzą Sylwestra i planują ucieczkę”

Wróg… Plan budowy więzień wewnątrz więzień, o kryptonimie „zaostrzony rygor typu C”.

Prawda… Wszystkie zamki świata to za mało dla uwięzienia naszej niezłomnej decyzji o pozostaniu wrogiem władzy aż do końca

Więcej…
 
Oświadczenie kijowskiego Autonomicznego Związku Pracowników
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 20 lutego 2014 15:37

Przedstawiamy oświadczenie kijowskich anarchosyndykalistów z Autonomicznego Związku Pracowników:

Wczoraj rozpoczęła się wojna domowa na Ukrainie. W okolicach budynku Rady Najwyższej, nie do końca pokojowa demonstracja starła się z państwowymi siłami bezpieczeństwa i oddziałami sformowanymi przez zwolenników obecnego rządu. 18 lutego policja wraz z bojówkami paramilitarnymi zorganizowała krwawą jatkę w dzielnicy rządowej. W czasie starć zginęło wielu demonstrantów. Rzeźnicy z sił specjalnych bili zatrzymanych. Posłowie rządzącej Partii Regionów i ich burżuazyjni lokaje z "Komunistycznej" Partii Ukrainy uciekli z parlamentu podziemnym tunelem. Głosowanie w sprawie poprawek do konstytucji, mających na celu ograniczenie władzy prezydenckiej nie odbyło się. Po przegranej walce w dzielnicy rządowej, demonstranci wycofali się na Majdan. O 18.00 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Biuro Bezpieczeństwa Wewnętrznego (SBU) postawiło ultimatum demonstrantom, domagając się rozejścia z miejsca protestu. O godz. 20.00 policyjne siły specjalne i oddziały paramilitarne, przy w sparciu armatek wodnych i wozów opancerzonych, rozpoczęły atak na barykady na Majdanie. Milicja, specjalne oddziały SBU, a także prorządowi bojówkarze użyli broni. Jednakże demonstrantom udało się spalić jeden z wozów opancerzonych i okazało się, że nie tylko siły rządowe dysponują bronią palną. Według danych przekazanych przez policję 19 lutego, 24 osoby zostały zabite: 14 demonstrantów i 10 milicjantów. Trzydziestu jeden milicjantów zostało rannych w wyniku postrzelenia. Nawet jeśli szacunki rządu, co do strat po stronie milicji, są prawdziwe, to liczba ofiar po stronie demonstrantów została przez władze bez wątpienia zaniżona. Lekarze na Majdanie informują, że zginęło co najmniej 30 osób.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4