Polska: Jakie możliwości polskie służby mogły zyskać dzięki usługom Hacking Team?
Publicystyka - Krajowa
wtorek, 21 lipca 2015 09:24

Atak na serwery i zabezpieczenia Hacking Team – włoskiej firmy specjalizującej się w oprogramowaniu szpiegującym – uchylił nam drzwi do świata, który polskie i zagraniczne służby najchętniej chowają pod podłogą. Podejmowane przez różne organizacje, w tym Fundację Panoptykon, próby wydobycia informacji od służb o narzędziach, z jakich korzystają, napotykają niezmienny opór. Wpadka Hacking Team pokazuje, że ta taktyka ma krótkie nogi: jeśli państwo podejmuje kontrowersyjne działania przeciwko obywatelom, wcześniej czy później – w wyniku wewnętrznego wycieku, ataku czy po prostu rzetelnego, dziennikarskiego śledztwa – wyjdzie to na jaw. Korzystając z medialnych doniesień, podsumowujemy, jakie możliwości polskie służby mogły zyskać dzięki usługom Hacking Team i czy było to zgodne z polskim prawem.

Na co pozwala Remote Control System?

Więcej…
 
Książka osadzonego anarchisty już dostępna!
Publicystyka - Krajowa
piątek, 19 czerwca 2015 09:04

"Jadę do Magadanu. Wspomnienia anarchisty, więźnia białoruskiej dyktatury" autorstwa Igora Oliniewicza, to ważna książka, która ukazała się pod patronatem Anarchistycznego Czarnego Krzyża. Pozycja ta została wydana nakładem anarchistycznego wydawnictwa Bractwo Trojka, dzięki wsparciu białoruskiego ACK i przy wydatnym wkładzie poznańskiego kolektywu Od:zysk.

Książka traktuje o pobycie w areszcie białoruskiego KGB – szykanach, nieustannej kontroli, zastraszaniu, brutalności funkcjonariuszy i codziennym życiu w izolacji.

Wspomnienia anarchisty pt. „Jadę do Magadanu”, zostały napisane przez Igora Oliniewicza, aktywistę osadzonego w koloni karnej. Zawierają one jego rysunki ilustrujące poszczególne wydarzenia. Dzięki temu, wszyscy będziemy mogli się przekonać, przez co skazani aktywiści musieli przejść za to, że odważyli się wystąpić przeciwko białoruskim władzom, bezlitośnie tłumiącym wszelkie przejawy społecznego niezadowolenia.

Więcej…
 
Poznań: impreza benefitowa na ACK - relacja
Publicystyka - Krajowa
czwartek, 29 stycznia 2015 09:57

24 stycznia na poznańskim skłocie Rozbrat obyło się spotkanie pod hasłem – Solidarność naszą bronią. Impreza stawiała sobie za cel rozpropagowanie tematyki związanej z działalnością Anarchistycznego Czarnego Krzyża (ACK) – czyli organizacji pomocy więźniom i osobom represjonowanym.

Pierwszym elementem spotkania, był warsztat/szkolenie „ABC demonstranta”. Wyciągając lekcję z licznych procesów przeciwko aktywistkom i aktywistom społecznym, ACK stara się upowszechniać wiedzę na temat przepisów prawnych odnoszących się do prawa o zgromadzeniach, uprawnień policji oraz doświadczeń samych uczestników protestów ulicznych. Warsztat prowadzony był na podstawie poradnika dostępnego tutaj

Więcej…
 
Solidarność z zatrzymanym Kroolikiem!
Publicystyka - Krajowa
wtorek, 28 października 2014 17:05

Po raz kolejny słyszymy o zatrzymanym przez organy (nie)sprawiedliwości. Na pewno niejednokrotnie podobna sytuacja dotyczyła osób wam znanych, bliskich lub po prostu sąsiadów. Jest to zjawisko „normalne” -  każdy niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, płci czy wykształcenia  kiedyś się z nim zetknął.

Prawo to przede wszystkim represyjne narzędzie kontroli społecznej, stworzone przez warstwy, które dominują w społeczeństwie. Normy te służą ich interesom i są wykorzystywane przeciwko innym ludziom w celu ich podporządkowania. To, że dane zachowanie zostanie uznane za przestępstwo nie jest więc przypadkiem czy efektem działania jakiegoś odwiecznego, mitycznego porządku rzeczy.  To wyłączna wola tych, którzy poprzez swoją uprzywilejowaną pozycję, mogą sobie pozwolić na organizowanie życia innych podłóg norm, które to oni właśnie uważają i rozpowszechniają jako obowiązujące. Według określonych przez nich przepisów, poszczególne zachowania są unormowane, a za inne grozi nam kara. Bez względu na to czy jest to grzywna, prace społeczne, czy ograniczenie lub pozbawienie wolności, narzucają je jedni ludzie drugim.  Ci pierwsi to władza (politycy, policja, sądy, kościół, burżuje itd.), ci drudzy to my.

Więcej…
 
PROGRAM 1033 - militaryzacja amerykańskiej policji
Publicystyka - Krajowa
środa, 03 września 2014 11:31

Przedrukwujemy ciekawy artykuł ze strony http://grecjawogniu.info/?p=22542 


Zamieszki w Ferguson, do których tłumienia policja wykorzystała uzbrojone pojazdy pancerne, ujawniły silną militaryzację lokalnych sił porządkowych w USA, przejmujących w ramach specjalnego programu za darmo zużyty sprzęt od Pentagonu.

Ferguson jest niedużym miastem w stanie Missouri. To tam, z niewyjaśnionych do tej pory powodów, biały funkcjonariusz policji zastrzelił nieuzbrojonego czarnoskórego Mike’a Browna. Kolor skóry ma tu znaczenie – większość mieszkańców Ferguson jest właśnie czarnoskórych – wyszli więc na ulice, by zaprotestować przeciwko działaniu policji, które uznali za rasistowskie.

Policja na protesty odpowiedziała wysyłając na ulice swoich funkcjonariuszy. Uzbrojonych po zęby, przypominających bardziej najemną armię niż zwykłe patrole. Na miejsce wezwano też Gwardię Narodową.

Więcej…
 
Co dalej z Od:Zyskiem? Czy możliwa jest prowokacja? – Wywiad z prawnikiem
Publicystyka - Krajowa
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 14:22
Poniżej publikujemy wywiad z pragnącym zachować anonimowość prawnikiem, który na co dzień współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Berlinie. Z pochodzenia jest Polakiem i zna polskie realia prawne.

– Chcielibyśmy porozmawiać z panem mecenasem o jednym z większych konfliktów lokatorskich w Poznaniu, mianowicie sytuacji skłotu Od:zysk. Kilka miesięcy temu, ten stojący od 15-u lat pustostan został kupiony wraz z lokatorami. Co może się stać z Od:zyskiem oraz jego mieszkańcami?

– To zależy od woli nowego właściciela nieruchomości. Mógłby on uporządkować relację z obecnymi mieszkańcami, oddając im tę nieruchomość w użyczenie bądź najem lub opróżnić budynek, następnie wdrażając tam swoje plany inwestycyjne. Ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 7