Anarchistyczny Czarny Krzyż
Ulotka: Solidarni z białoruskimi aktywistami!
Pobieralnia - Do pobrania
środa, 11 marca 2015 12:16

Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania nowej, przygotowanej przez Anarchistyczny Czarny Krzyż, ulotki "Solidarni z białoruskimi aktywistami!"

Białoruś jest państwem, w którym nie dopuszcza się do jakiegokolwiek, nawet pokojowego, protestu. Za wzięcie udziału w pikiecie można trafić do aresztu i otrzymać wysoką grzywnę. Sprzeciw może też oznaczać wyrzucenie z pracy bądź uczelni oraz nieustanne represje ze strony milicji. Informacje dotyczące pikiet czy demonstracji nie trafiają do mediów lub są w nich przedstawiane w negatywnym świetle. Nie ma wolności zgromadzeń i wolności słowa, a sytuacja ekonomiczna pozostawia wiele do życzenia – mnóstwo Białorusinów żyje w skrajnej biedzie i wykluczeniu.

Więcej…
 
OŚWIADCZENIE ALIANSU GRUP ANARCHISTYCZNYCH
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:47

Antykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Więcej…
 
AI o zajściach pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.
Dokumenty - Zagraniczne
poniedziałek, 25 czerwca 2018 11:00

Fragment raportu "Moc Ulicy - w obronie wolnosci pokojowych zgromadzen w Polsce" Amnesty International na temat zajść pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.:

"Sposób, w jaki użyto chemicznych środków drażniących podczas protestów z dnia 3 października 2016 roku, budzi poważne zastrzeżenia. Na dostępnym zapisie wideo widać, że policjanci rozpylili gaz pieprzowy bezpośrednio na osoby zgromadzone przed biurem PiS. Takie jego zastosowanie stoi w sprzeczności z międzynarodowymi standardami i wytycznymi dotyczącymi użycia siły. Europejski Trybunał Praw Człowieka kilkakrotnie orzekał, że rozpylanie gazu pieprzowego bezpośrednio na uczestników protestów stanowi złamanie zakazu tortur i innych form złego traktowania. „Zastosowanie gazu pieprzowego może wywołać problemy oddechowe, mdłości, wymioty, podrażnienie dróg oddechowych i kanalików łzowych oraz oczu, spazmy, bóle w klatce piersiowej, wysypkę czy alergie. W dużych dawkach może doprowadzić do martwicy tkankowej w układzie oddechowym i przewodzie pokarmowym, obrzęku płuc lub krwotoków wewnętrznych”.

Więcej…
 
Przed demonstracją - POZNAJ SWOJE PRAWA i dobre praktyki
Porady - Demonstracje
środa, 08 listopada 2017 15:59
"Odmawiam składania wyjaśnień" - przewodnik demonstranta i demonstrantki, czyli najczęściej zadawane pytania

Tekst podzielony jest na trzy części:

- pytania dotyczące samej demonstracji;
- uprawnień policji w trakcie tzw. czynności i nagrywania tychże czynności;
- sytuacji zatrzymania.

Prosimy, dla zachowania bezpieczeństwa swojego, bliskich ci osób i innych uczestniczących, zapoznaj się z tymi informacjami jeżeli zamierzasz brać udział w demonstracji.

Dodatkowo: kiedy przyjdziesz na miejsce demonstracji, rozejrzyj się za ulotkami antyrepresyjnymi - będą rozdawane wśród uczestniczek / uczestników. Znajdziesz tam nie tylko porady, ale też numer grupy antyrepresyjnej - zapisz go na skórze!


1. DEMONSTRACJA

Czy na demonstracji mogę się maskować?

Tak! Maskowanie się podczas demonstracji jest w dalszym ciągu dozwolone. Kilka lat temu pojawił się pomysł wprowadzenia zakazu maskowania się, jednak nie został on ostatecznie wprowadzony w życie, ponieważ – jak uznał trybunał konstytucyjny – zakaz taki naruszyłby wolność jednostki do pozostania anonimową: http://trybunal.gov.pl/fileadmin/content/omowienia/Kp_1_04_PL.pdf

W ustawie o zgromadzeniach z 2016 rou nie ma słowa o zakazie maskowania.
Więcej…
 
Apel: Ekologowie zbuntujcie się dla Rożawy!
Publicystyka - Zagraniczna
czwartek, 24 stycznia 2019 11:50

Ekologowie, zbuntujcie się dla Rożawy!

„Ruch Ekologii Mezopotamii” („The Mesopotamia Ecology Movement”) i kampania „Aby Rożawa była znów zielona” (Make Rojava Green Again) nawołują do działań aby zatrzymać wojnę w Północnej Syrii.

#RiseUp4Rojava! Wesprzyj Międzynarodowe Dni Oporu 27go i 28go stycznia!


Ludzie w Północnej Syrii i jej demokratycznej administracji są pod atakiem tureckiej armii i jej jihadskiego gangu, które grożą inwazją i okupacją Demokratycznej Federacji Północnej Syrii (Rożawa). Państwo tureckie i jego pełnomocnicy chcą władzy, nafty i ziemi. Tak jak okupowali rejon Afrin od początku 2018, tym razem chcą okupacji całej Północnej Syrii.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 125